Korzystanie z pożyczek – warto czy nie?

Wydatków w wakacje jest wyjątkowo wiele. Skąd tylko wziąć na to wszystko fundusze? I do tego najlepiej, aby pieniądze otrzymać szybko, sprawnie i bez większych formalności. Z pewnością istnieje wiele bystrych pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem – nie zawsze łatwo będzie przejść do realizacji pomysłu.

Pożyczka od ręki – czy to ostateczność?

Wokół szybkich pożyczek narosło wiele różnych kontrowersji. Sam nie byłem pozytywnie nastawiony do tego typu zapomóg. Wydawało mi się, że wszędzie są jakieś kruczki, nieścisłości i prędzej czy później zostanę nieświadomie wprowadzony w błąd. Jak się okazuje, moje domysły były mocno przesadzone. Wystarczy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, w których to zamieszczone są informacje dotyczące dodatkowych kosztów ponoszonych przez pożyczkobiorcę. Według mnie pożyczka ekspresowa będzie świetnym wyjściem dla osób, które potrzebują niewielkiej kwoty pieniędzy w jak najkrótszym czasie. Pamiętajmy jednak, że tego typu zapomogi będą wiązały z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Nigdy nie jest tak, że oddamy tyle, ile dostaliśmy. Zawsze ta kwota będzie powiększona o różne opłaty i warto dowiedzieć się zawczasu, ile finalnie będziemy musieli oddać.

Jak uzyskać takie pieniądze? Czy to trudne?

Skorzystanie z tego rodzaju pomocy finansowej jest banalnie proste. Wystarczy spełnić tylko kilka warunków, aby otrzymać kasę do kieszeni. Zwykle pieniądze wypłacane są od ręki, jedynie za okazaniem dowodu osobistego i potwierdzeniem swojej tożsamości. Jak każda zapomoga, tak i ten rodzaj pożyczki będzie wiązał się z koniecznością jej spłaty w określonym terminie. Nie możemy go przegapić czy się spóźnić, ponieważ możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami, których na pewno nie chcielibyśmy spłacać. Dlatego odradzałbym ją osobom, które nie lubią trzymać się terminów i mają słabą pamięć – zapomnienie o spłacie może nas słono kosztować. W innych przypadkach wydaje mi się, że ten rodzaj pomocy materialnej jest całkiem przyjemny i skuteczny. Pozwala on uzupełnić brakujące fundusze i wyjechać na wakacje, kupić potrzebny sprzęt domowy czy zorganizować fajną imprezę. Zwykle pożyczki nie są wysokie – najpopularniejsze są te do pięciu tysięcy złotych. Można także pożyczyć nieco mniej – dwieście czy pięćset złotych. W sumie zależy to tylko od nas, a w zasadzie to od naszych potrzeb. Warto jednak w portfelu mieć nieco więcej pieniędzy, na „wszelki wypadek”. Nie raz przekonałem się o tym, gdy zdarzył się jakiś wypadek losowy (np. awaria samochodu na drodze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.