Elegancki prezenty na święta – klasyka literatury!

Święta Bożego Narodzenia są magiczne i pełne pięknych tradycji. Kryją w sobie też pewne wyzwania! Skrupulatne przygotowanie świąt i prezentów dla bliskich to kwestie wymagające zaangażowania. Nie da się ukryć, że z roku na rok coraz trudniej o pomysły na pomysłowe prezenty na święta w tym roku. Dlatego, polecamy wybierać coś z pośród literatury. Jest ona zawsze taktowna, elegancka i dość uniwersalna. Tylko jakie książki wybierać na prezent? Wybór jest naprawdę spory, ale skupimy się przede wszystkim na literaturze pięknej! W jej kategorii kryje się wiele książek wpisujących w klasykę i pięknie oprawionych egzemplarzy, które doskonale sprawdzą się jako prezent. W tym między innymi kultowa powieść Mistrz i Małgorzata, autorstwa Michaił Bułhakowa ale nie tylko! Sprawdź nasze propozycje! 

Literatura piękna na udany prezent gwiazdkowy! 

Jeśli prezent ma być elegancki, a jednocześnie nie drogi, to klasyka wśród literatury sprawdzi się najlepiej. Kultowe tytuły, do których chętnie się wraca i z przyjemnością przenosi do świata kreowanego przez autora, nie tracą na popularności. To często książki z głębokim przesłaniem, które na zawsze pozostawia ślad we wrażliwości czytelników. Pełne kwiecistych opisów i prawdziwych emocji zapewniają ekscytujący odpoczynek. O to kilka wybitnych dzieł, które warto podarować bliskiej osobie na prezent! 

– Gdzie śpiewają raki. Autor: Delia Owens. 

– Życie Violette. Autor: Valerie Perrin. 

– Ten dziwny wiek. Autor: Kiley Reid. 

– Pożegnanie z Afryką. Autor: Karen Blixen

– Miłość w czasach zarazy. Autor: Gabriel Garcia Marquez. 

– Śniadanie u Tiffany`ego. Autor: Truman Capote. 

– Pani Bovary. Autor: Gustave Flaubert.

– Wichrowe Wzgórza. Autor: Emily Brontë. 

– Przeminęło z wiatrem. Autor: Margaret Mitchell. 

Dla, kogo literatura piękna na prezent? 

Ambitna, ale też przyjemna w odbiorze literatura piękna trafia w masowe gusta. Jednak najchętniej jest wybierana przez prawdziwych moli książkowych, którzy lubują się w klasyce. Sprawdzi się na prezent miedzy innymi dla mam, cioć, babć i dziadków. Będzie tez odpowiednia dla studentów polonistyki i innych humanistycznych kierunków. Niewątpliwie zadowól wszystkich wrażliwców, którzy lubią się odprężyć i wyciszyć przy książce. 

About the Author

You may also like these